انتخاب تخت خواب و لباس خواب در سیسمونی نوزاد

نوزادان تازه متولد شده به سرعت گرما را از دست می دهند، بنابراین اگر نوزادتان در زمستان متولد شود به یک کلاه گرم نیاز خواهید داشت، حتی اگر نوزادتان در تابستان متولد شود، کلاه کتانی ممکن است برای روزهای سردتر مفید باشد، پس هنگام خرید سیسمونی نوزاد کلاه را فراموش نکنید.
Image result for ‫سیسمونی‬‎

اگر نوزادتان در زمستان به دنیا آمده، خودتان نیز به ژاکت گرم و لباس مخصوص زمستان نیاز خواهید داشت، اگر کت زمستانه ای که خریده اید قسمت های پا را نمی پوشاند استفاده از جوراب های گرم یا پوتین های گرم و راحت ضروری است، از آن هایی استفاده کنید که قسمت بالایی حالت ارتجاعی دارد تا زیاد به پا فشار وارد نکند.

اگر وقت زیادی را در اتوموبیل می گذرانید سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که ضخیم نباشد در غیر این صورت ممکن است نوزادتان در خطر گرمای بیش از حد باشد.

بودن یک یا دو پتوی نرم نیز برای پوشاندن نوزاد، در سیسمونی نوزاد، ضروری است، دو یا چند پتوی کتانی سبک یا شال بسیار بهتر از یک پتوی سبک است چرا که کنترل دمای بدن در نوزاد مشکل تر است.

ملحفه نرم و بالشت تا یک سالگی برای نوزادتان توصیه نمی شود چرا که حرکت نوزاد را محدود کرده و دمای بدن او را بالا می برد.

خرید ملحفه و پتوی کتانی چند لایه برای سیسمونی نوزاد بهتر است چرا که به راحتی قابل استفاده بوده و دمای بدن نوزاد را در حد مناسب نگه می دارد، به راحتی می توانید زمانی که دمای بدن نوزاد بالاتر یا پایین تر باشد پتو را اضافه کرده یا بردارید، به یاد داشته باشید که پتوهای چند لایه دو پتو در نظر گرفته می شوند.

اگر نوزادتان را در سبد نوزاد قرار می دهید، می توانید هنگام خرید سیسمونی نوزاد، پتو یا ملحفه مخصوص کالسکه خریداری کنید، در کل حدودا به ۴ ملحفه و دو تا سه پتو برای شروع نیاز خواهید داشت.

ممکن است تا یک ماهگی بخواهید نوزادتان را در قنداق بپیچید، برای این کار به پارچه کتانی صاف نیاز خواهید داشت، قنداق کردن در بعضی نوزادان باعث احساس امنیت و آرامش شده و می توانند راحت تر بخوابند، بعضی از نوزادان به این کار علاقه کمتری دارند، بنابراین ببینید چه کاری برای نوزادتان مناسب است.

بسیاری از خانواده ها کیسه خواب را برای سیسمونی نوزادشان ترجیح می دهند چرا که باعث خواب راحت در آن ها شده و شب ها بیدار نمی شوند، کیسه خوابی را انتخاب کنید که مناسب فصل بوده و حتی در زمستان بیشتر از دو و نیم واحد گرم نکند، هرگز به همراه کیسه خواب از ملحفه استفاده نکنید چرا که باعث گرم شدن بیش از حد نوزاد می شود.

سایر لوازم ضروری برای سیسمونی نوزاد
پارچه های چهارگوش کتانی استفاده های بسیاری دارد، علاوه بر پاک کردن قسمت هایی که نوزاد مثلا در هنگام غذا خوردن کثیف کرده می توانند به عنوان پیش بند، سایه بان یا سطحی نرم برای قرار گرفتن سر نوزاد در کالسکه یا تخت خواب نوزاد استفاده شود.

ممکن است بخواهید یک جفت حوله کوچک یا حوله کلاهدار مخصوص نوزاد کنار  از فروشگاه سیسمونی نوزاد خریداری کنید، این حوله ها در زمان حمام مفید بوده چرا که بعد از آن نوزادتان را گرم نگه می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *