تزئین و درست کردن تخم مرغ رنگی

شب‌های قبل از عید معمولا با جنب و جوش و پر هیجان می‌گذرند. زمان آنقدر سریع جلو می‌رود که به خودمان می‌آییم و می‌بینیم وقت کمی برای چیدن سفره هفت‌سین باقی مانده است و این وسط باید تخم‌ مرغ‌ ها را هم رنگ کنیم، آن هم نه یک رنگ کردن ساده. اینجور وقت‌ها اگر سراغ تخم مرغ های آماده در مغازه‌ها و گالری‌های هنری نرفته باشیم هنرمند درونمان بیدار می‌شود و می‌خواهد کمر همت به خلق یک اثر هنری ببندد.

می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و از ایده‌هایی که برای تزیین و درست کردن چند تخم‌ مرغ هنرمندانه داریم بگوییم. شما هم قول دهید زمان و ذوق کافی برای اجرای این طرح‌های خلاقانه صرف کنید.

با استفاده از یک قلم‌مو و رنگ اکرلیک سبز روشن تخم‌مرغ را رنگ کنید و اجازه دهید خشک شود. حالا با کمک یک لاک غلط‌‌‌ گیر یا با یک قلم‌موی نازک و رنگ سفید، خطوط کاهو را مانند تصویر روی تخم‌مرغ بکشید.

این تخم‌مرغ کار سبزه را هم برایتان می‌کند. اگر دسترسی به خزه دارید، می‌توانید آن‌ها را بعد از جمع کردن خشک کنید و روی تخم‌مرغ‌ ها بچسبانید. تخم‌مرغ خزه‌ای می‌تواند یادآور زمین و طبیعت باشد.

تخم‌مرغ‌ها را با رنگ‌های روشن به طور یکدست رنگ کنید. سپس رنگ مخالف را با آب کمی رقیق کنید و با بازی کردن با سر قلم‌مو روی تخم‌مرغ‌ها بپاشید.

برای درست کردن این مدل، باید از تخم مرغ‌هایی استفاده کنید که به طور طبیعی پوستهء قهوه‌ای دارند. به سادگی، با یک لاک غلط‌گیر یا رنگ سفید و قلم‌موی نازک!درست کردن این طرح بسیار ساده است. کافیست سری به سرای مشیر خلوت در بازار بزرگ یا کوچه برلن در خیابان فردوسی بزنید و از خرازی فروش‌ها بسته به سلیقه خودتان پرهای مصنوعی بگیرید. اگر هم در نزدیکی طبیعت زندگی می‌کنید می‌توانید با جمع کردن پر پرندگان و چسباندن آن‌ها روی تخم مرغ به سادگی این طرح زیبا را ایجاد کنید.

اگر شما هم مثل ما سر و کارتان با کامپیوتر و دنیای دیجیتال است، همین حالا از چند طرح وکتوری یا فوتوشاپی آماده روی کاغذ سفید نازک پرینت بگیرید، آن‌ها را دوربُری کنید و روی تخم مرغ رنگی ها بچسبانید.

بچه‌ها عاشق این خرگوش‌های کوچک می‌شوند. برای درست کردن این خرگوش‌ها باید تخم مرغ ها را بپزید تا سفت شوند. سپس با یک رنگ رقیق مثل اکولین یا آبرنگ نصف تخم‌مرغ را رنگ کنید و بگذارید خشک شود. سپس با یک مداد رنگی صورت، یقه و گوش‌ها را بکشید و با یک مداد شمعی صورتی رنگ گونه‌ها را ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *