خرید وسایل گران قیمت سیسمونی

امروزه والدین متاسفانه خرید وسایل گران قیمت را برای تأمین نیازهای کودک در اولویت قرار داده اند.
وی با بیان اینکه چهره شاد در زنان باردار امروزی کمتر مشاهده می شود می افزاید: هزینه بالای تهیه سیسمونی و اوج تجمل گرایی آرامش زنان باردار امروزی را برهم زده است.
شهروند دیگری با بیان اینکه سیسمونی به اندازه جهیزیه برای خانواده عروس هزینه بر است می گوید: وقتی برای تهیه سیسمونی نوه ام به یکی از فروشگاه های سیسمونی رفتم، با تنوع بسیار زیاد و هزینه های هنگفت غیرقابل تصور مواجه شدم.

شلوار دهکده شابن


وی می افزاید: هرچه هزینه ها زیادتر می شود تجملات و تنوع هم بیشتر می شود.
وی ادامه می دهد: در گذشته خرید سیسمونی به یک دست لباس، قنداق، رختخواب سنتی، چند کهنه نخی و… ختم می شد اما امروزه، کریر، آغوش، صندلی خودرو، سرویس چوب کامل اتاق خواب، اسباب بازی های کنترلی گران قیمت، پوشک و وسایل دیگری که به یاد آوردن نام آنها برایم مشکل است، معضل زیادی برای خانواده ها ایجاد کرده است.
وقتی از پیرمردی که معلوم بود به اصرار همسرش به فروشگاه سیسمونی آمده بود و با تعجب به وسایل و قیمت ها نگاه می کرد از تفاوت سیسمونی های امروزی با گذشته می پرسم که در پاسخ به من سری تکان می دهد و می گوید: در گذشته از دندان گیر، ناخن گیر و پستانک ویژه خبری نبود و اگر وضعیت اقتصادی کسی خوب بود از کشیر به عنوان دندان گیر استفاده می کرد.
*** ترس از تحقیر شدن
یک زن باردار که نگران بازخوردهای منفی خانواده شوهرش در زمینه تهیه سیسمونی است، می گوید: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی خانواده ام زیاد خوب نیست و آنها قادر به تهیه سیسمونی کامل نیستند من نگران غرولندهای خانواده شوهرم هستم.
وی می افزاید: من دوست دارم سیسمونی فرزندم هم مانند گذشته به روش سنتی باشد اما به دلیل حرف مردم و تحقیر شدن در مقابل خانواده همسر از این روش صرف نظر می کنم.
شهروند دیگری بیان می کند: با ورود به فروشگاه سیسمونی با ارایه فهرستی بلندبالا از وسایل سیسمونی توسط فروشنده مواجه شدیم که بسیار برای ما تعجب آور بود.
وی تبلیغات گسترده را در بروز تجمل گرایی و افزایش چشم وهمچشمی ها مؤثر می داند و می افزاید: امروزه برخلاف گذشته از پایان ماه سوم تمام زنان باردار از جنسیت جنین آگاه می شوند و براساس جنسیت فرزندشان خرید می کنند.
شهروند دیگری که از نوسانات قیمت و تفاوت در فروشگاه های مختلف گله مند است می گوید: هزینه وسایل سیسمونی در فروشگاه ها با قیمت های متفاوتی به چشم می خورد.
وی می افزاید: اگر نظارت و بازرسی از این فروشگاه ها به درستی انجام بگیرد خریداران با این مشکل مواجه نمی شوند.
یکی از شهروندان نیز می گوید: خانواده من برای خرید سیسمونی مشکل مالی نداشتند و بهترین سیسمونی و طلا را به عنوان هدیه به من دادند اما اینک پس از 3 سال، 50 درصد وسایل هنوز استفاده نشده اند چرا برای چیزی که استفاده نمی شود باید قسط داد؟
*** خرید فقط برای خودنمایی
علیخانی از فروشندگان وسایل سیسمونی هم می گوید: قیمت وسایل سیسمونی مانند دیگر اجناس نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است، اما باز هم استقبال از خرید کامل وسایل سیسمونی زیاد است.
وی می افزاید: بسیاری از خانواده ها به دلیل نداشتن تمکن مالی، سیسمونی را با پرداخت اقساط ماهانه اما به طور کامل تهیه می کنند.
وی با بیان اینکه چشم وهمچشمی و تجمل گرایی، در بیشتر خریداران دیده می شود، تصریح می کند: برخی از زنان باردار بیشتر وسایل تزئینی و غیرقابل استفاده در سیسمونی را فقط برای خودنمایی و به قول خودشان عقب نماندن از دیگران تهیه می کنند.
وی ادامه می دهد: بیشتر خانواده ها تمکن مالی کافی برای تهیه سیسمونی ندارند اما برای آرامش دختران خود، خود را به قسط و قرض می اندازند و هزینه زیادی را متحمل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *