درباره چمن مصنوعی تزئینی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زندگی انسانها و ورود به دنیای سرعت می توان به راحتی با استفاده از محصولات ‏جدیدی که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ هزینه و زمان بسیار به صرفه هستند، لذت بیشتری از زندگی برد.

به عنوان ‏مثال شما می توانید با جایگزین کردن چمن مصنوعی تزئینی به جای چمن های طبیعی و سایر تزئینات دکوراسیون اماکن و مناظر مختلف، همواره محل کار و یا منزل سرسبز و شادابی داشته باشید.چمن های مصنوعی به راحتی شسته می شوند و به هیچ وجه مانند چمن های طبیعی آلودگی های هوا اعم از گرد و ‏خاک و یا آلودگی هایی مانند لجن و خزه را به خود نمی گیرد؛ و این یکی از مزایای ویژه ی استفاده از چمن های ‏مصنوعی است.‏

چمن تزئینی مصنوعی یاراپویش نقش آفرینی صنعت با الهام از طبیعت آئینه ای تمام نما از چمن طبیعی است. چمن تزئینی با قابلیت استفاده فراگیردر فضاهای سبز عمومی و خصوصی یاد آور مناظر پر طراوت بهاری در تمام فصول سال می باشد.
از چمن مصنوعی تزیینی می توان به عنوان مكمل فضاهای سبز طبیعی و درحاشیه درختچه ها و درختان پاركها ؛ نمای ساختمانها ؛ بلوارها ؛ پاركهای بازی و كودكستانها ؛ هتلها ؛ ویلاها ؛ رستورانها ؛ تراسها ؛ پاسیوها ؛ راهروها ؛ حاشیه استخرها ؛ دفاتر كار ؛ نمایشگاهها و . . . استفاده كرد.

حذف و كاهش بسیاری هزینه های آماده سازی ؛ كود ؛ بذر و كاشت زمین ؛ آبیاری و سیستم آبرسانی همچنین عدم نیاز به وجین و چمن زنی ؛ نگهداری و دفع آفات ؛ ترمیم واصلاح ؛ تجدید كشت و … از مزایای چمن مصنوعی تزیینی است.

از لحاظ اقتصادی با 30% هزینه نگهداری سالانه و 20% هزینه كل ( پس از ده سال) نسبت به چمن طبیعی برتری مالی دارد. همچنین مقاومت زیاد در مقابل عوامل جوی و قابلیت استفاده در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید برای مدت طولانی(5 تا 10 سال) باعث می شود تا در زمستان و تابستان منظره شاداب خود را حفظ كند.
چمنهای مصنوعی تزئینی قابل شستشو و نظافت است و از آ لودگی های چمن طبیعی
(آلودگیهائی مانند گرد و خاك و لجن و خزه و … ) عاری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *