زیورآلات و جواهرات زیبا جهت خرید

در یک جامعه کوچک با توجه به جمعیت کم نسبت به کلان شهرها و داشتن سرمایه گذاران زیاد ، تعداد فروشگاه های طلا و جواهر فروشی و توجه به مد و سلیقه در سال های اخیر افزایش یافته است و خرید زیور آلات افراد با توجه به اینکه قبلاً از کلان شهرها صورت می گرفت در زمان حال بیشتر از فروشگاه های جامعه کوچک صورت میگیرد .

Related image


همچنین دریافتیم ، میزان خرید جواهرات برند همان قدر با جنسیت در ارتباط است که با دیگر فاکتورهای اجتماعی همچون سن . زنان برای خودشان بیشتر از مردان خرید نمی کنند ، تنها نوع خرید آنان متفاوت است ، اگر مردان به خرید اتومبیل علاقه دارند ف زنان علاقه مند به خرید البسه یا جواهرات هستند . هر زمان که شکاف بزرگی میان میزان خرید مردانو زنان مشاهده می شود به این دلیل است که زنان غالباً تنها برای خود خرید نمی کنند ، آنها نماینده فرزندان ، همسران و گاه والدین خود در امر خرید هستند .

Image result for ‫زیورآلات‬‎
یافته های این تحقیق نیاز به تحقیق و تحلیل بیشتر و عمیق تر دارند اما در همین اندازه نیز به ما نشان می دهند که اولا مصرف و خرید در شهر مفهومی ورای یک فعالیت روزمره اقتصادی دارد و ثانیاً ، در طبقه ی بالا جامعه کوچک ، خرید ابزاری برای ایجاد تمایز میان خود و دیگران است .ونوع ذائقه و سلیقه ی افراد بسیار تغییر کرده و تحت تاثیر مدرنیته قرار گرفته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *