طرز پخت املت صبحانه ای خاص

تخم مرغ ها را در کاسهٔ کوچکی بشکنید. نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و با چنگال و با حرکات سریع دست، آنها را هم بزنید تا زرده و سفیدهٔ آنها به خوبی مخلوط شوند.

ماهیتابهٔ کوچکی بر روی حرارت نسبتاً زیاد بگذارید و کره را در آن اضافه کنید. تمام سطح و دیواره های ماهیتابه باید چرب شود. زمانی که کره کف کرد و کف آن فرونشست، مایهٔ املت را که قبلاً آماده کرده بودید، در ماهیتابه بریزید.

معمولاً پخت این املت بیش از یک دقیقه طول نمی کشد، بنابراین سرعت عمل راز خوب در آمدن املت فرانسوی است. وقتی مایه در تمام ماهیتابه پخش شد، با دست چپ دستهٔ ماهیتابه را بگیرید و با حرکات منظم به عقب و جلو حرکت دهید تا مواد به ماهیتابه نچسبد. در همین حال با دست راست با چنگال – بطوری که چنگال با کف ماهیتابه موازی باشد – مایه املت را جابه جا کنید تا همهٔ قسمت ها بپزد.

در طرز تهیه املت فنجانی زیر املت در مدت کوتاهی خواهد بست ولی روی آن همچنان شُل خواهد بود. بنابراین با حرکات چنگال بخش هایی که هنوز مایع هستند را از وسط به طرفین ببرید. با برشته شدن بخش زیرین املت و نرم شدن بخش رویی، تقریباً پخت آن به پایان رسیده است. ماهیتابه را کمی به سمت خود کج کنید و با چنگال بخشی از املت که به شما نزدیک ترست را گرفته و آن را به درون فنجان بریزید سپس در ماکروفر قرار دهید که فنجان در املت خود را بگیرد.می صبر کنید و سپس املت را با چنگال از فنجان به درون بشقابی که آماده کرده اید، بلغزانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *