فرآورده هاي لبنياتي زياد

صرف لبنيات شانس داشتن فرزند دوقلو را افزايش مي دهد

Image result for ‫لبنیات‬‎

پروتئين موجود در جگر حيوانات احتمالا به داشتن دوقلو کمک مي کند
تحقيقات تازه نشان مي دهد که يک رژيم غذايي که در آن فرآورده هاي لبنياتي زياد باشد، شانس اين که يک زن باردار، دوقلو به دنيا آورد را به مقدار زيادي افزايش مي دهد.


طبق اين تحقيقات که توسط يک مجله علمي شرکت لبنیات صورت گرفته، زناني که شير زياد مي نوشند ? برابر بيشتر از زناني که فرآورده هاي حيواني نمي خورند شانس داشتن فرزندان دوقلو دارند.
شمار فرزندان دوقلو در طي ?? سال گذشته به نحو قابل توجهي و در بعضي کشورها تا ?? درصد افزايش يافته است.
به عقيده متخصصين مداواهاي نازايي و اينکه زنان باردار شدن را به تاخير مي اندازند مي تواند به توجيه اين موضوع کمک کند.
ولي بنا بر تحقيقات مورد بحث رژيم غذايي نيز مي تواند نقش مهمي در اين مورد داشته باشد.
در اين بررسي ها شمار مادران صاحب دوقلو که شير زياد مصرف مي کرده اند با آن دسته از زنان صاحب دوقلو که گياه خوار بوده يا فرآورده هاي حيواني نمي خورده اند مقايسه شده است.
تصور مي شود پروتئين موجود در جگر حيوانات نقش مهمي در اين مورد بازي مي کند. اين ماده کهIGF خوانده مي شود در شير گاو و ساير فرآورده هاي حيواني ديده مي شود.
خوردن اين پروتئين موجب حساسيت بيشتر تخمدان هاي زنان شده و ميزان تخمک هايي را که توليد مي کند افزايش مي دهد. ميزان بيشترIGF، به شانس زنده ماندن جنين در مراحل اوليه تشکيل، کمک مي کند.
اين تاثيردر کشورهايي مانند آمريکا که خوراندن هورمون هاي رشد به دام ها مجاز است احتمالا بيشتر خواهد بود.
پژوهشگري که مسئول اين پروژه است مي گويد زناني که به فکر باردار شدن هستند، از آنجا که به دنيا آوردن نوزاد دوقلو با مشکلاتي همراه است، بهتر است براي کاهش احتمال داشتن دوقلو در خوردن گوشت و فرآورده هاي لبنياتي امساک کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *