فرنچ تست توت فرنگی و پنیر خامه‌ای

French toast از صبحانه های معروف دنیاست که از نان تست و تخم مرغ تشکیل شده. شیر و شکر از ترکیبات دیگری هستند که بعضا به فرنچ تست اضافه میشه و بسته به اینکه در چه کشوری باشید، ادویه های مختلف هم در این غذا به کار میره. من روزهای جمعه و یا هر روز تعطیلی که پیدا میکنم واسه صبحونه برای خودم فرنچ تست درست میکنم ( چون روزای دیگه با یه کاسه سریل و شیر راهی اداره میشم) . فرنچ تست رو میتونید با عسل ، مربا ، خامه ، ویا میوه های تازه نوش جان کنید ولی من گاهی عصرها و یا شب ها با پنیر و یا کچاپ هم میخورمش.

مواد لازم :
۲ نان تست
۱ تخم مرغ
۱/۴ لیوان شیر
۱ ق‌چ دارچین(اگر به دارچین حساسیت دارید وانیل)
۱ ق‌غ شکر ( اگر دوست ندارید میتونید از شکر قهوه‌ای به عنوان جایگزین استفاده کنید)

طرز تهیه فرنچ تست با توت فرنگی و سس پنیر خامه‌ای
برای درست کردن فرنچ تست، ترجیحا به نان تست بیات شده احتیاج داریم، چرا که وقتی نان تست ما تازه و نرم باشه زمانی که داخل مایع می‌گذاریم تکه تکه می‌شود و از بین می‌رود.
شیر ودارچین و شکر هم اضافه میکنیم. مواد را با ویسک میزنیم تا خوب مخلوط شود
من یک بسته توت فرنگی رو با 1 ق غ شکر مخلوط کردم و گذاشتم بمونه تا شیره اش در بیاد و سس توت فرنگی من بعد از 15 دقیقه آماده بود
هر نان رو 5 ثانیه توی مخلوط تخم مرغ قرار میدیم و بعد طرف دیگه رو باز به همین ترتیب به مواد آغشته میکنیم. اگه بیشتر بمونه نونتون آش و لاش میشه.
کف تابه رو کمی چرب میکنیم و نانها رو گریل میکنیم تا با حرارت ملایم ( تقریبا 5 تا 8 دقیقه برای هر طرف) کاملا برشته بشن.
1 ق غ شکر رو کاراملی میکنیم ( یعنی باید ذوب شه. برای اینکار شکر رو توی ظرف ترجیحا استیل با حرارت متوسط بدون اینکه از قاشق استفاده کنیم ، با چرخوندن ظرف، ذوب میکنیم) و ½ ق غ کره اضافه میکنیم و ¼ لیوان گردو رو توش تفت میدیم.
برای سس پنیر؛ 1 ق غ پنیر خامه ای رو بتا اینجای کار فرنچ تست ما آماده است. شایان ذکر است که من شکر رو تا اونجایی که تونستم کم و یا حذف کردم . یعنی توی مخلوط تخم مرغ و همچنین سس پنیر، شکر نریختم. ولی اینکار رو توصیه نمیکنم!
ا 1 ق غ خامه و 1 ق غ شکر مخلوط میکنیم
تا اینجای کار فرنچ تست ما آماده است. شایان ذکر است که من شکر رو تا اونجایی که تونستم کم و یا حذف کردم . یعنی توی مخلوط تخم مرغ و همچنین سس پنیر، شکر نریختم. ولی اینکار رو توصیه نمیکنم!
گردوی کاراملی رو روی فرنچ تست قرار میدیم.
سس توت فرنگی رو روش میریزیم و در آخر هم کار رو با سس پنیر تکمیل میکنیم
حالا من به این میگم صبحانه چون هم مقوی هم سنگینه.
تا مدت زیادی آدم رو سیر نگه میداره. من فرنچ تست زیاد ( خیلی خیلی زیاد) درست میکنم ولی فرنچ تست با سس توت فرنگی و سس پنیر یه چیز دیگه ست! یه بار امتحان کنید.
این نکته رو هم بگم که من رسپی های جدیدی که پیدا میکنیم رو سریعا انشار ندهیم مسلما همه خوب از آب در نمیان. یعنی ما رسپی خراب و تقلبی زیاد داریم و فقط باید تست بشه تا بفهمی که به درد میخوره یا نه.

این یکی دیگه به فر احتیاجی نداره پس بعید میبینم تو دستتون خراب شه. فقط حواستون جمع باشه که فرنچ تست باید از داخل نرم و از بیرون کرانچی باشه. حواستون باشه که حرارت زیاد نباشه چون روش میسوزه و داخلش خام از آب در میاد. برای ساختن یه فرنچ تست حرفه ای به کمی تجربه نیاز دارید که کم کم بدست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *