لباس نوزاد دلبندتان را درست و به اندازه انتخاب کنید

لباس نوزاد از بانمک‌ترین پوشیدنی‌های دنیا است، تکه‌های کوچک لباس با آستین‌های کوچک و دکمه‌های ظریف. همه این‌ها وسوسه‌تان می‌کند که کوهی از لباس نوزاد را بخرید و در خانه جمع کنید.

سرهمی بلند هیپو شابن

اما پیش از اینکه حساب بانکی‌تان را خالی کنید به یاد داشته باشید که نوزادان زودتر از آنچه انتظارش را دارید قد می‌کشند و بزرگ می‌شوند و شاید زمانی برسد که نگاهی به کمدی پر از انواع مدل لباس نوازد بیاندازید که برخی را حتی یک بار هم وقت نکرده‌اید در تن دلبنداتان ببینید.

از طرف دیگر بسیاری از والدین به عنوان هدیه در همان روزهای ابتدایی پس از تولد، انواع سرهمی نوزاد را هدیه می‌گیرند و بنابراین شاید برای سه یا چهار هفته اول اصلا نیاز چندانی برای خرید لباس نوزاد نداشته باشند.

بنابراین یکی از نکات مهم در انتخاب لباس نوزاد مناسب این است که سراغ لباس نوازد مناسب 3 تا 6 ماه بروید. اگر در مورد جنسیت نوزادتان هنوز مطمئن نیستید یا برای داشتن فرزندان بیشتر برنامه‌ریزی کرده‌اید، پس برای خرید پیش از تولد، سراغ لباس نوزاد مناسب برای هر دو جنس بروید و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که هم برای نوزاد دختر و هم برای نوزاد پسر مناسب باشد.

کدام مدل لباس نوزاد را انتخاب کنیم و چند لباس بخریم؟

خرید زیر پیراهنی نوزاد

شما در طول دوران شیرین نوزادی کودکتان احتمالا به 4 تا 6 زیر پیراهنی آستین کوتاه یا آستین بلند نوزادی نیاز خواهید داشت. زیر پیراهنی‌هایی که در کنارشان دکمه‌های معمولی یا دکمه فشاری (قابلمه) به کار رفته است از زیر پیراهنی‌هایی که از یقه باید پوشیده شود برای نوزادان راحت‌تر است.

استفاده از زیرپیراهنی نوزاد نسبت به سرهمی نوزادی تا زمانی که بند ناف نوزاد نیافتاده است، مناسب‌تر و آسان‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *