وسایل مورد احتیاج کودکان در سالهای ابتدایی زندگی

در سال نخست، نوزادان چه وسایلی نیاز دارند؟ در این مطلب، فهرستی از وسایلی را نام برده ایم که کودکان برای پوشاک، رشد، تغذیه و داشتن محیط امن و آرام برای خواب خود در یک سال نخست نیاز دارند.

وسایل مورد نیاز کودکان در یک سال اول

لباسهایی با اندازه بزرگ تر و سرآستین های بزرگ بخرید تا مجبور به کشمکش و تقلا برای پوشاندن آنها نباشید. لباس های کلاه دارد و کلاه نیز برای کودکان در این سن بسیار لازم است. هنگامی که هوا سرد بود می توانید به راحتی از این کلاه برای پوشاندن سر فرزند خود استفاده کنید.

در سال نخست تولد کودک، به خرید کفش های واقعی با مقاومت بالا نیازی ندارید. برخی از پزشکان توصیه می کنند تا زمانی که کودک شما به خوبی نمی تواند راه برود، برای او کفش تهیه نکنید زیرا در روند رشد کودک تاثیر دارد. تا زمانیکه که فرزند شما بتواند به خوبی راه برود، پاهای او را با جوراب و ساق هایی با کف های دندانه دار – برای جلوگیری از لیز خوردن – بپوشانید. برای داخل خانه همیشه باید جوراب پای نوزاد بکنید و برای این منظور جوراب بسیاری نیاز دارید.  هنگام خرید کفش برای کودکان، بهتر است به فروشگاه های مخصوص کفش کودک مراجعه کنید. به این ترتیب فروشنده می تواند شما را در انتخاب مارک و جنس خوب و اندازه مناسب   لباس نوزاد  راهنمایی کند.

وسایل مورد نیاز کودکان در یک سال اول

پاک کننده: دستمال پاک کننده چیزی است که باید حتما در وسایل نوزاد خود داشته باشید. مهم نیست از لیف حمام و آب گرم یا دستمال هایی که خودتان تهیه کرده اید، استفاده کنید یا آن را آماده از بیرون بخرید، باید در هر صورت برای این مساله تجهیزات لازم را داشته باشید.

تشک یا میز تعویض پوشک: لازم نیست برای تعویض پوشک نوزاد خود حتما میز مخصوص تهیه کنید اما باید تشکی برای این منظور داشته باشید. برخی از والدین برای این منظور، دستمال یا پارچه نرمی روی تخت نوزاد می اندزاند و پوشک او را عوض می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *