پنج نکته در شستن لباس کودکان

در مقایسه با ایام قدیم که شست وشوی لباس نوزاد با دست و با هزار سختی و مشقت آن هم در چند نوبت روز توسط مادران انجام میشد، در حال حاضر عمل شستن لبا سها آن هم معمولا یک بار در روز با ماشین لباسشويی نبايد کار چندان سخت و طاقت فرسايی به نظر آید. ولی، شاید آنچه این کار را برای بیشتر مادران جوان امروزی سختتر میکند، انتخاب مناسبترین شیوه شستوشو برای تمیز کردن این لکه هاست. در این مقاله سعی شده با برشمردن نکاتی هر چند کوچک راهنمای خوبی برای مادران جوان برای شستن لباسهای کودک نو رسیده شان باشیم.

 

لکه بری لباسهای نوزاد

1. منشاء اغلب لکه های لباس نوزاد حاصل مواد غذايی و آلی تشکیل دهنده در غذای روزانه اش است. از این رو، استفاده از مواد شوینده حاوی آنزیم های لکه بر می تواند مولکول های تشکیل دهنده این مواد غذايی چون پروتئین ها – کربوهیدراتها و لیپیدها را شکسته و به راحتی این لکه ها را از لباس پاک كند. البته، به یاد داشته باشید این آنزیم ها نیازمند زمان کافی براي تاثیر روی لکه لباس ها هستند. بنابراین، لبا سهای چرک نوزاد را همیشه قبل از شست وشو به مدت نیم ساعت در آب محتوی این نوع مواد شوینده آنزیم دار لکه بر بخیسانید.

2. درصورت وجود لکه خون روی لباس نوزاد، آن را قبل از شس توشو، در محلول محتوی 3 درصد پروکسید هیدروژن بخیسانید.

3. توجه داشته باشید خیساندن لباسهای چرک و کثیف نوزاد قبل از شست وشو در مواد شوینده لکه بر محتوی آنزیم، همواره میتواند تاثیر چشمگیری در نتیجه کار شست وشوی شما و زدودن انواع لکه ها داشته باشد.

4. شست وشوی ممتد لباس نوزاد میتواند موجب ایجاد ته مایه زرد رنگی روی لباس بچه و رفتن رنگ اولیه پارچه لباس شود. مسئله ای که دغدغه بسیاری از مادران خوش سلیقه امروزی است؛ البته برای این مسئله هم چاره ای برای شما مادران جوان اندیشیده شده است. شما میتوانید هر از گاهی لباس های نوزاد خود را در محلول حاوی مواد سفیدکننده مخصوص لباس های رنگی قراردهید و این زردی را از لباس بزداييد!

5. به دلیل اینکه کودکتان به خصوص در ماههای اولیه تولد دارای پوست فوقالعاده حساسی است، قبل از استفاده از هر نوع ماده شیمیايی و سفیدکننده با پزشک متخصص اطفال درخصوص انتخاب مناسبترین شوینده پاک‌کننده مشورتی داشته باشید.

شستن لباس کودک با ماشین لباسشويی می تواند راحتترین شیوه برای شستن لباس های نوزاد شما باشد. البته در صورت انتخاب ماشین لباسشويی حتما به خاطر داشته باشید که قبل از شست وشو با ماشین، لباسهای تیره را از لبا سهای رنگ روشن نوزاد جدا كنيد تا نتیجه کارتان به نسبت بهتر و قابل قبو لتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *