چگونگی نصب تابلو عروسی

ممکن است فکر کنید یک تابلو به دیوار زدن که کاری ندارد! اما اگر جایی که می خواهید تابلو را نصب کنید از قبل مشخص نکرده باشید و مجبور شوید که چندین بار به دیوار میخ بزنید و دیوار را سوراخ کنید ، آن وقت می فهمید که کارآنچنان آسانی هم نیست و احتیاج به محاسبه و تامل دارد. بخصوص اگر مستاجر هم باشید که مسلما جایی برای اشتباه ندارید! نکته هایی که در زیر می خوانید به شما در این کار کمک می کند .

چگونه تابلوی عروسیتان را به دیوار بزنید؟

معمولا در نصب کردن تابلو باید به یک سری نکات دقت کرد که شامل موارد زیرند:
– تعیین محل درست قرار گرفتن تابلو روی دیوار با توجه به اندازه قاب وارتفاع وطول دیوار
– انتخاب میخ و چکش مناسب و دارای قدرت نگهداری تابلو به دیوار
– صاف قرار گرفتن تابلو و رعایت فاصله مناسب با تابلوهای دیگر و سقف و کف اتاق


با توجه به اندازه های متفاوت تابلوها و اندازه های دیوارهای اتاق ها و سلیقه شخصی هر فرد، به این نتیجه می رسیم که که یک دستورالعمل واحد و مشخص برای این کار وجود ندارد. اما اگر نکات زیر را بخوانید مطمئنا در این پروژه به شما کمک خواهد کرد.

  • میخ و پیچ: معمولا میخ برای نگهداشتن یک تابلو به دیوار، استقامت کافی دارد. اما اگر تابلویتان سنگین و بزرگ است و یک میخ، هرچقدر هم بزرگ و محکم، توانایی نگهداری آن را ندارد ؛ باید ازپیچ و رول پلاگ استفاده کنید. که در این جا برای سوراخ کردن دیوار نیاز به دریل دارید. اما اکثر تابلوها با میخ های متوسط محکم به دیوار می ایستند. میخ هایی با اندازه سه تا پنج سانتی برای تابلوهای متوسط و نیمه سنگین مناسبند. برای زدن میخ به دیوار هم یک چکش متوسط مناسب است. فقط یادتان باشد بهتر است میخ را کمی با زاویه نسبت به دیوار نگه دارید نه به صورت عمود. در حالت مایل میخ راحت ترو محکمتر به دیوار فرو می رود.
    اگر به مغازه های ابزار فروشی سر بزنید قلابهایی می بینید که آنها هم برا ی نصب تابلوها مناسبند. این قلابها دو مدلند: یا یک طرفشان مانند پیچ رزوه دارد که به همان روش پیچ با دریل به دیوار نصب می شموند و یا مانند میخ سرتیز و محکمی دارند که با کمک چکش می توانید آنها را به دیوار بزنید. این قلابها توانایی و استقامت بالایی دارند ( البته اگر به درستی به دیوار نصب شده باشند) و خیلی راحت می توانید تابلو را با کمک یک سیم یا نخی نایلونی به آنها آویزان کنید.
  • بعد از خرید قاب عکس آن را در جای دلخواه مماس با دیوار نگه دارید و یک نفر از دور به محل تابلو نگاه کند. وقتی هردو به یک تصمیم واحد در رابطه با مکان مناسب رسیدید. بالای تابلو را با یک مداد و خیلی کمرنگ علامت بزنید. حالا تابلو را بردارید و محل کوبیدن میخ را مشخص کنید. به این صورت که با یک متر یا خط کش فاصله بین لبه بالایی قاب و محل میخ را اندازه بگیرید. روی دیوار هم این فاصله را از خطی که کشیده اید یعنی همان لبه تابلو به سمت پایین یعنی جای میخ اندازه زده و علامت بزنید. حالا اینجا می توانید میخ را بکوبید.