۷ نکته درباره مصرف کره

 

۱) اگر صبح خواب ماندید و وقت نداشتید یخ کره فریزشده تان را باز کنید و آن را داخل لقمه تان قرار دهید، می توانید لبه یک چاقو را کمی گرم کنید و با آن سریع کره را به تکه هایی که می خواهید، تقسیم کنید.

۲) اگر می خواهید کره را در غذا استفاده کنید، بهتر است آن را برای ذوب شدن به جای حرارت مستقیم، روی حرارت غیرمستقیم مانند بخار آب جوش کتری قرار دهید.

۳) هیچ وقت کره پاستوریزه را به مدت طولانی روی حرارت مستقیم قرار ندهید و از آن برای تفت دادن استفاده نکنید چون چربی ترانس موجود در آن می تواند در اثر حرارت مستقیم، ترکیبات سرطان زا آزاد کند.

۴) اگر می خواهید کره را به عنوان یک خوراکی مکمل در مسافرت یا پیک نیک های یک روزه در سبدتان جای بدهید، بهتر است آن را در یک ظرف دوغ خنک بریزید. مطمئن باشید با این روش که تا ساعت ها آب نمی شود.

۵) اگر می خواهید برای مدتی کره را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید، بهتر است آن را در یک پوشش کاملا محافظ قرار دهید چون کره خیلی زود بوی خوراکی های مختلف را به خودش می گیرد.

۶) به خاطر داشته باشید که هر قاشق مربا خوری کره معادل دو عدد گردو، ۵ عدد بادام و یک قاشق مربا خوری سس مایونز و یک واحد چربی به حساب می آید.

۷) فراموش نکنید که آغشته کردن نان ساندویچ با کره برای بچه های کم غذا در هنگام تهیه یک لقمه خانگی، راهی برای افزایش انرژی مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *