پاستا آلفردو پنیرخامه ای و اسفناج

پاستا آلفردو با  پنیر خامه‌ای و اسفناج یکی از محبوب ترین غذاهای ایتالیایی حاضر در منوی اغلب رستوران هاست. پاستا با سس خامه ای کرمی سفید رنگ که ممکن است با مرغ، سبزیجات یا بیکن سرو شود.

این دستور پخت پاستا با سس آلفردو و اسفناج، در واقع نوع سبک شده و کم چرب پاستای معمول است. در این دستور مقدار کره کم تر شده و خامه ی غلیظ و سنگین با شیر رقیق شده یا خامه ی سبک جایگزین آن شده است. سس آلفردویی که آموزش داده می شود، به اندازه کافی غنی و کرمی است، اما هرگز با آن احساس سنگینی نخواهید کرد.

این پاستا با سس آلفردو و اسفناج یکی از ساده ترین و در عین حال لذیذ ترین غذاهایی که می توانید در منزل برای فرار از تکرار ماکارونی های خانگی همیشگی درست کنید

زمان آماده سازی مواد: ۵ دقیقه – زمان پخت : .۲۰ دقیقه – مناسب برای ۴نفر

هر پیمانه همان یک لیوان معمولی است یا حدود ۲۵۰ میلی لیتری در نظر گرفته شده است

مواد لازم برای پخت پاستا با پنیر خامه‌ ای و اسفناج

۱.۵ پیمانه پاستای پنه یا فتوچینی
۲ قاشق غذاخوری کره یا روغن زیتون
۲ حبه سیر ریز شده
۲ پیمانه شیر غلیظ شده (یا خامه ی رقیق)
۱۸۰ میلی گرم پنیر خامه ای ویلی
¾ پیمانه پنیر پارمزان رنده شده
¼ قاشق غذا خوری نمک
فلفل سیاه تازه خرد شده
۴ پیمانه اسفناج تازه
دستور پخت پاستا آلفردو با اسفناج

۱ ) ابتدا پاستای خود را  را مطابق با دستور العمل پشت بسته ی پاستا انجام دهید. یک قابلمه بزرگ را از آب پر کنید، آن را به جوش آورید، کمی نمک به آن اضافه کنید، باز صبر کنید تا به جوش بیاید، پاستا را اضافه کنید و تا وقتی نرم شوند آن ها را بپزید. سپس آن را آبکش کنید و کنار بگذارید.

۲ ) در حالیکه پاستا در حال پختن است، سیر ها را ریز ریز خرد کنید، آن را در یک ماهیتابه متوسط و عمیق همراه با کره تفت دهید تا جایی که نرم شود، اما لازم نیست آن را قهوه ای کنید.

۳ ) دو پیمانه شیر را به قابلمه اضافه کنید و شعله ی گاز را کم کنید .

۴ ) پنیر خامه ای را تکه تکه کنید و به شیر اضافه کنید. آن را آنقدر روی حرارت هم بزنید تا پنیر کاملا درون شیر آب شود. وقتی پنیر شروع به ذوب شدن کرد، از یک همزن دستی استفاده کنید.

۵ ) پنیر پارمزان رنده شده را در سس شیر بریزید و خوب هم بزنید. آنقدر آن را روی حرارت هم بزنید تا به جوش آید. در این مرحله سس شروع به غلیظ شدن می کند. وقتی پارمزان کاملا در شیر ذوب شد و سس هم به اندازه ی کافی غلیظ شد، شعله ی گاز را کم کنید تا سس از جوش بیفتد اما گرم بماند. به سس نمک و فلفل سیاه تازهآسیاب اضافه کنید.

۶ ) زمان اضافه کردن اسفناج است. اسفناج های شسته شده و خشک شده را به سس اضافه کنید. آن ها را چند دقیقه در سس هم بزنید تا حالت نرم و پژمرده پیدا کنند.

۷ ) آخرین مرحله پخت پاستا با سس آلفردو، اضافه کردن پاستا ها به سس است. پنه را در سس بریزید و خوب به هم بزنید تا همه ی پاستا ها خوب به سس آغشته شود.

این مدل پاستا با سس آلفردو پنیرخامه‌ای واقعا لطیف و خوشمزه است و در عین حال بعد از خوردن آن حس سنگینی نخواهید کرد. برای تزیین روی ظرف پاستا کمی پنیر پارمازن که درشت رنده شده است بریزید. نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *